Zabawki edukacyjne dla przedszkolaków

20 sierpnia 2014

Z pewnością każdy rodzic marzy o tym, by ich maluchy rozwijały się prawidłowo. Okres przedszkola jest czasem nauki samodzielności, kreatywnego myślenia – dziecko szybko się nudzi, ale też jednocześnie jest otwarte na wszystkie gry i zabawy. Warto wziąć pod uwagę, że proces rozwoju każdego dziecka jest inny i zależny od starań rodziców. Według psychologów należy zachęcać dzieci do robienia samodzielnych czynności, pobudzać do myślenia i angażować każdy zmysł maleństwa. Jak można pomóc dziecku w nauce poznawania świata? W tym wieku, interaktywne gry i układanki pomagają przystosowywać się do nowych warunków, ponieważ wzrasta zdolność do odróżniania barw, wkracza odkrywanie percepcyjne i potrzeba wdrażania się do nieznanego jeszcze świata. Warto wcześniej przygotować swoje dziecko do zachowań, które w przyszłości przybiorą postać nawyku, a z pewnością pomogą mu się odnaleźć w późniejszym etapie życia . Edukacyjne zabawki ułatwiają naukę kolorów, cyferek, a także rozwijają wyobraźnię. Przygotowaliśmy kilka propozycji zabawek, które naszym zdaniem idealnie nadają się do nauki dla każdego przedszkolaka.

Zaczniemy od nauki cyferek – w tej kategorii znajdziemy układanki, tablice magnetyczne, tekturowe książeczki, czy puzzle. Układanka Jeż, Puzzle Cyferki marki Janod, Poznaję liczby Wydawnictwa Wilga, Magnetyczna tablica do nauki pisania cyfr Kid O, drewniane cyferki i puzzle edukacyjne liczby i litery Djeco należą do zabawek pobudzających rozwój małego dziecka, podczas beztroskiej zabawy. Zabawki rozwijają wszystkie podstawowe zmysły dziecka, uczą podstaw logicznego myślenia, kojarzenia kształtów i kolorów, a także rozwijają jego zdolności manualne. Dodatkowo wyostrzają zmysł koncentracji, cierpliwość, spostrzegawczość.

ukladanka-jez-janod

Układanka Jeż

puzzle-cyferki-janod

 

Puzzle Cyferki marki Janod

poznaje-liczby

 

Poznaję liczby Wydawnictwa Wilga

magnetyczna-tablica-do-nauki-pisania-cyfr-kid-o

Magnetyczna tablica do nauki pisania cyfr Kid O

drewniane-cyferki-djeco

 

 

drewniane cyferki Djeco

puzzle-edukacyjne-liczby-i-litery-djeco

puzzle edukacyjne liczby i litery Djeco

 

Przedszkolakom z pewnością spodoba się również Tablica do nauki ubierania się zarówno dla chłopców i dziewczynek, która często służy również jako pomoc dydaktyczna w przedszkolach – uczy przydatnych czynności, takie jak zapinanie guzików, wiązanie sznurówek, które są nieodłącznym elementem dnia codziennego.

tablica-do-nauki-ubierania-sie

tablica-do-nauki-ubierania-sie (1)

Ciekawą propozycją są także naklejki ścienne wielokrotnego użytku RoomMates. W mgnieniu oka można udekorować nimi pokój dziecinny, mieszkanie, czy też po prostu bawić się przyklejając je z miejsca na miejsce. Dzięki naklejkom dziecko w naturalny sposób oswoi się z nauką cyferek, literek, zwierzątek bez pozostawienia jakichkolwiek śladów na ścianie.

naklejki-wielokrotnego-uzytku-zwierzeta-w-cyrku

Zobacz podobne:

Tagi: ,

Dodaj komentarz