Zwinna małpka Lilliputiens

28 stycznia 2010

Zwinna małpka Lilliputiens

Zwinna małpka Lilliputiens

Zwinna małpka Lilliputiens

Zwinna małpka Lilliputiens

Podczas wyboru zabawek dla niemowląt najważniejszym czynnikiem jest odpowiednie dobranie zabawki do okresu rozwojowego dziecka. Zabawki już od pierwszych dni życia dziecka stymulują jego rozwój. Dlatego gdy szukamy czegoś interesującego dla niemowląt powyżej 3 miesiąca, idealnie byłoby gdyby zabawka była w intensywnych żywych kolorach, ponieważ wzrok niemowląt, na tym etapie rozwoju postrzega przede wszystkim ostre, wyraziste kolory. Zabawka dla niemowlaka powinna mieć ruchome, szeleszczące elementy, których dźwięk będzie zachęcał dziecko do aktywności ruchowej. W ten sposób dziecko ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manipulacyjną rąk. Uczy się także rozróżniać barwy.

Wszystkie te warunki spełnia prześliczna  zwinna małpka, marki Lilliputiens. Jest to idealna zabawka, która dostarczy dziecku niezwykłych wrażeń dotykowych, wzrokowych i słuchowych. Zwinna małpa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów w różnych kolorach, by skupić wzrok i uwagę dziecka na ruchomych elementach.

Dziecko, które już jest na tyle sprawne, żeby dotknąć nóżek małpki zawieszonej w zasięgu jego rączek, po ich poruszeniu usłyszy dźwięk grzechotek ukrytych w nóżkach małpki. W ten sposób proste ruchy manipulacyjne niemowlęcia przekształcają się stopniowo w coraz bardziej skomplikowane czynności ruchowe stymulowane zabawką.

Ważne jest również, żeby zabawka zaciekawiła Maluszka, co w przypadku małpki jest  pewne  na 100 %. Na brzuszku mięciutkiej zabawki znajduje się bezpieczne dla dzieci lusterko, w którym malec będzie mógł przeglądać się do woli. Drugie, dużo mniejsze lustereczko przypominające kwiatek, znajduje się na rączce małpki.

Zabawka ta kryje jeszcze inne ciekawe funkcje, a ich odkrywanie będzie dla dziecka prawdziwą przygodą. Gdy dziecko połączy ze sobą  obie łapki, ukryty wewnątrz magnes przytrzyma je razem. I ostatnia niespodzianka do odkrycia, gdy pociągniemy za fikuśny ogonek, zaczyna wibrować.

Zawsze warto mieć w zanadrzu kilka sztuczek, które zainteresują dziecko chociażby w kryzysowej sytuacji.

Do nabycia w sklepie internetowym www.FabrykaWafelkow.pl

Zobacz podobne:

Tagi: ,

Dodaj komentarz