Piaskownica – ukochane miejsce zabaw

4 kwietnia 2014

Plac zabaw jest miejscem chętnie odwiedzanym przez maluchy w różnym wieku, ponieważ mogą tam nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także spotkać rówieśników. Szczególnym zainteresowaniem naszych pociech cieszą się niezmiennie piaskownice, w których niemal zawsze spotkamy gromadkę dzieci.

Czasem pojawiają się obawy – czy pozwalać malcowi na zabawę w piasku? Co z bakteriami? Jeżeli plac zabaw jest miejscem czystym i zadbanym, a do piaskownicy nie mają dostępu zwierzęta, warto pozwolić maluchowi na zabawę, która nie tylko sprawi mu przyjemność, ale także korzystnie wpływa na jego rozwój. Przede wszystkim, stwarza możliwość nawiązania kontaktów z innymi dziećmi i pozwala na wejście w różnorodne interakcje społeczne (umiejętność dzielenia się przestrzenią i rzeczami, współpraca, rozwiązywanie konfliktów).

Piasek jest z kolei tworzywem niezwykle plastycznym, dającym wiele możliwości zabawy. Rozwija więc kreatywność i wyobraźnię, kształtuje zręczność oraz precyzję, usprawnia rączki najmłodszych. Dowiedziono, że zabawy wymagające różnorodnych czynności manualnych wpływają pozytywnie także na rozwój mózgu, powodując postawanie nowych połączeń pomiędzy neuronami. Dlatego warto pozwolić dziecku na zabawę w piaskownicy – oczywiście pamiętając o higienie i myciu rąk po powrocie do domu. Szczególnie, że pogoda za oknem coraz ładniejsza i zachęca do częstych spacerów.

Zabawki do piaskownicy Quut

Quut Alto

Aby zabawa była ciekawsza, warto wyposażyć dziecko w akcesoria do piasku, takie jak grabki, sitko i oczywiście wiaderko. Przydadzą się one również w czasie wakacji nad morzem czy jeziorami. Ponieważ wychodząc na spacer mamy z reguły ograniczoną przestrzeń na „bagaż”, polecamy produkty wielofunkcyjne i uniwersalne. Naszym najnowszym odkryciem jest wiaderko silikonowe Scrunch-bucket, bardzo lekkie i poręczne dla dziecka. Można je dowolnie zwijać, zajmuje wtedy niewiele miejsca – nie ma też ryzyka, że pęknie. Jest odporne na wysoką i niską temperaturę, łatwe do utrzymania czystości. A dodatkowo dostępne w intensywnych bajecznych kolorach.

Ciekawe rozwiązania proponuje także firma Quut – np. wielofunkcyjną łopatkę Tiplet, która zawiera w sobie również grabki i sitko, pozwalając ograniczyć ilość zabieranych ze sobą rzeczy. Albo oryginalne kuliste wiaderko Balloo z wbudowanym sitkiem.

Jeżeli wybieramy się z maluchem na spacer po plaży, na pewno zachwyci go łopatka z sitkiem Scoppi. Ma ona aż 65 cm wysokości, umożliwia więc odgarnianie dużych ilości piasku i wznoszenie większych konstrukcji. Wszystkie produkty są wykonane z wysokiej jakości materiałów wolnych od BPA.

Scrunch bucket silikonowe wiaderko

Scrunch bucket silikonowe wiaderko 

Quut triplet
Quut triplet

Quut Ballo
Quut Ballo

 

Zobacz podobne:

Dodaj komentarz